آموزش ست کردن ریموت درب پارکینگ + فیلم آموزشی

ست کردن ریموت درب اتوماتیک

نحوه ست کردن ریموت درب پارکینگ

با این مقاله می‌خواهیم نحوه ست کردن ریموت درب پارکینگ را به شما آموزش دهیم. این سوال همیشگی تمام کسانی است که درب منزل یا مغازه اتوماتیک دارند و به دلیل نیاز افراد جدید به ریموت کنترل یا حتی در مواردی همچون پایان مهلت قرارداد اجاره، مالکین تمایل دارند ریموت مستاجر قبلی را برای افزایش امنیت حذف کنند.

در فیلم آموزشی زیر نحوه ی کدکردن ریموت و پاک کردن همه‌ی ریموت با بردهای مدارفرمان کرکره های برقی آشنا می‌شویم. فیلم را مشاهده کنید و برای توضیحات بیشتر و مدار فرمان های بیشتر با ما در ادامه ی مقاله همراه باشید.

 

 

بسیاری از سیستم های درب اتوماتیک پارکینگی، راهبند ها، کرکره های برقی یا حتی درب های شیشه ای اتوماتیک از نحوه کددهی لرنینگ پشتیبانی می کنند.

فایل صوتی آموزش ست کردن ریموت پارکینگ

 

 

الگوریتم لرنینگ پرکاربردترین الگوریتیمی کد دهی است که یک ریموت را به مدار فرمان معرفی می‌کند. بجز الگوریتم لرنینگ، الگوریتم هاپینگ و رولینگ هم وجود دارد که ما قصد نداریم در این مقاله با تخصصی کردن شما را سردرگم کنیم.

برای ست کردن ریموت درب پارکینگ لازم است که شما کنار درب اتوماتیک بروید. اگر درب شما از نوع جک پارکینگی است بایستی ابتدا جعبه ضد آب مدار فرمان که اغلب کنار درب نصب می شوند را باز کنید. برای اینکار شما نیاز به یک پیچ گوشتی چهارسو دارید تا 4 پیچ اطراف آن را باز کنید.

         خرید ریموت لرنینگ 433

 

فیلم آموزشی نحوه کپی کردن ریموت

نحوه ی تعریف ریموت جک پارکینگی (نصب و مچ کردن سریع)

احتیاط: برق مصرفی بیشتر جک های پارکینگی از نوع 220 ولت می باشد در حین انجام این فرآیند حتما از دستکش استفاده کنید و به هیچ وجه قطعات روی برد مثل ترانس یا رله ها را لمس نکنید پس از اینکه درب جعبه فرمان را باز کردید، بدون اینکه جریان برق دستگاه را قطع کنید، قطعه ای به نام رسیور یا برد جک پارکینگی بر روی مدار را مشاهده خواهید کرد که کددهی ریموت به جک پارکینگی توسط آن صورت خواهد گرفت.

رسیور در بیشتر مدار های فرمان در اطراف نمایشگر قرار دارد و از امتداد آن یک کابل باریک و آزاد به نام آنتن خارج شده است.

برد جک پارکینگی رامونا 220 ولت

بسیاری از برد ها بر روی رسیور یک دکمه فشاری سفید رنگ دارند که با فشردن و نگه داشتن آن دکمه برای چند ثانیه (معمولا ده ثانیه)، تمامی ریموت های لرن (Learn) شده بر روی دستگاه حذف خواهند شد.

بنابراین اگر شما قصد دارید تنها تعدادی ریموت را به دستگاه خود اضافه کنید بایستی این دکمه را برای زمانی حداکثر تا 2 ثانیه نگه دارید و پس از فشردن ، آن را رها کنید.

در این هنگام چراغ آبی رنگی بر روی برد روشن می شود و شما در این لحظه باید یکی از دکمه های ریموت جدید خود را فشار دهید و تا زمانی که چراغ روی مدار خاموش نشده است نگه دارید.

این روند را باید برای تک تک ریموت های جدید خود ادامه دهید.

 

نحوه ی کد دهی ریموت کرکره برقی (بتا , هیوت و …)

برای کد دهی ریموت جدید به کرکره برقی هم مشابه جک پارکینگی باید عمل کرد به این صورت که ابتدا با استفاده از نردبان در محلی کنار برد فرمان کرکره خود بروید.

 

آموزش کد کردن ریموت موتور ساید کرکره برقی

اگر کرکره برقی شما از نوع موتور ساید است ، ابتدا بایستی از داخل کاور ضد آب موتور، مدار فرمان یا برد را بیرون آورید. پس از خارج کردن مدار، در حالتی که فیش سوکتی موتور به مدار متصل است باید به دنبال یک سوراخ یا یک دکمه فشاری اطراف قاب مدار بگردید که داخل یک فرورفتگی وجود دارد.

اگر سوراخ مشاهده کردید کافی است با یک سوزن، مغزی یک خودکار یا سر خود آنتن را داخل آن سوراخ کنید و همانند آموزش کد دهی جک پارکینگی ، با فشردن آن حداکثر تا 2 ثانیه مدار را آماده لرن کردن کنید.

برد موتور سایدکرکره برقی
بر موتور ساید کرکره برقی با دو عدد ریموت

آموزش کد کردن ریموت موتور توبلار کرکره برقی (tubular)

اگر کرکره برقی شما از نوع توبلار است و هیچگونه موتور خارجی یا کاوری ندارد، بایستی همانند جک پارکینگی درب برد آن را باز کنید.

برد فول کانال کرکره توبولار بتا BETA


همان طور که در تصویر می بینید 2 دکمه روی برد به نام LRN و Time وجود دارد. نحوه کددهی برد موتور توبلار هم همانند جک های پارکینگی است و برای اضافه کردن ریموت کافی است همان دکمه LRN را برای حداکثر زمان 2 ثانیه فشار دهید و پس از آن دکمه ای از ریموت جدید را بفشارید.

نحوه تعریف ریموت روی موتور ساید UPS دار (بکاپ و باتری)

همانطور که در عکس زیر مشخص است مطابق نقشه ی زیر ابتدا دکمه ی بالا و پایین روی مدار فرمان موتور ساید یو پی اس دار را نگه داشته و بعد صدای بوق آن را رها کرده و سپس دکمه های ریموت رو یکی یکی جدا گانه میزنیم تا مجدد صدای بوق را بشنویم. آنگاه ریموت ما با دستگاه تعریف شده است.

نحوه حذف و پاک کردن تمام ریموت ها پارکینگ (کرکره یا جک پارکینگی)

اگر هم تصمیم دارید تمام ریموت ها را حذف کنید، مطابق فیلم بالا برای اکثر بردها اینگونه است که دکمه LRN را باید ده ثانیه نگه دارید تا تمامی ریموت ها از روی مدار حذف شوند.

لازم به ذکر این کلیه توضیحاتی که داده شد صرفا برای مدار فرمان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که از استاندارد لرنینگ کد استفاده می کنند و روی برد مدار فرمان ها دکمه ی لرن وجود دارد.

بسیاری از مدار های فرمان مثل جک های پارکینگی بی اف تی ، پروتکو ، وی 2 کالیپسو و…. از استاندارد اختصاصی خود استفاده می کنند و نحوه پاک کردن و کد دهی ریموت ها متفاوت هستند.

برای اینگونه بردها کافی است دفترچه ی آن ها را مطالعه کرده یا در بخش نظرات از ما بپرسید.

فیلم آموزش نحوه ی تعریف (مچ کردن) و خام کردن ریموت بلوتوثی:

ریموت های بلوتوثی کار را آسان کرده و دیگر نیاز به رفتن به محل برد برای تعریف ریموت نیست، و از روی برد قبلی می توان ریموت جدید را اگر از نوع بلوتوثی باشد، مشابه فیلم زیر ریموت به ریموت کپی کرد.

روش خام کردن ریموت بلوتوثی نیز در فیلم کامل توضیح داده داده است. ریموت های بلوتوثی یا قابل کپی کار را برای تعریف و حذف ریموت راحت کرده و کافی است تا با روشی که در ویدئو پایین که توسط تیم بی ام اس کالا تهیه شده است روش مچ کردن و خام کردن را خودتان انجام دهید.

 

 

در این روش که تنها روی ریموت های بلوتوثی قابل اجرا هستش دیگر نیازی به رفتن پای برد نیست و از هر محلی تنها با داشتن یکی از ریموت های قبلی که روی دستگاه مچ هست، میتونید ریموت جدید را نیز با دستگاه مچ کنید.

 

 

خرید ریموت بلوتوثی

 

خلاصه و نتیجه گیری از مقاله حذف و تعریف ریموت

1.نحوه ی ست کردن یا کد کردن ریموت درب پارکینگ بتا یا درپا چگونه است؟ جهت تعریف و کد کردن ریموت مشابه فیلم، ابتدا باید دکمه ی لرن را نیم ثانیه نگه داشته و سپس رها کرده و بعد دکمه ی ریموت را به مدت سه ثانیه تا چشمک زن شدن ال ای دی نگه داریم.

2.نحوه ی خام کردن ریموت چگونه است؟ تنها ریموت هایی خام می شود که بلوتوثی باشند. دقت کنید ریموت های لرنی تنها از روی برد قابل پاک شدن هستند.

3.نحوه ی ست کردن ریموت درب پارکینگ سیماران چگونه است؟ برای کد کردن ریموت با جک پارکینگی سیماران باید ابتدا وارد تنظیمات شوید.با زدن دکمه ی آ انگلیسی(A) به (آر آ) برسید (rA) و سپس دوباردکمه (بی) B را زده تا به (تی سی) tC برسید حال با نگه داشتن دکمه ی ریموت، دکمه ی (سی) مرکز کنترل سیماران را میزنیم و پس از کد شدن با زدن متوالی دکمه ی A (آ) به دو خط میرسیم و ریموت ما تعریف شده هستش.

4. نحوه ی کد دادن به جک پارکینگی ایتالیایی bft؟؟ ابتدا دوبار اوکی را میزنیم سپس دوبار منفی، حالا دو دکمه ریموت اصلی بی اف تی را همزمان نگه داشته تا روی صفحه ریلیز نمایش داده شود.حال با زدن هر دکمه از ریموت همان با دستگاه کد می شود. تنها ریموت های قابل تعریف با جک پارکینگی bft  فقط خود ریموتهای اصلی بی اف تی یا اسکار طرح بی اف تی است .

 

دوستان عزیز میتوانید تمامی سوالات خود را در رابطه با کددهی انواع بردهای مختلف را فقط در بخش نظرات همین محصول بپرسید. در کمتر از 24 ساعت تمامی سوالات توسط تیم بی‌ام‌اس کالا پاسخ داده خواهد شد.

[simple-author-box]

دیدگاه شما

158 دیدگاه

 1. مسعود اسدی گفت:

  سلام
  یک درب کرکره ای ساید موتور مارک casa دارم
  ریموت فرکانس ۴۳۳ هستش
  روی برد کلید لرن نداره
  ریموت به ریموت هم تعریف نمیشه
  فقط روی بردش ۴تا پایه هستش کنارش نوشته a,b,c,d مثل کلیدای ریموت
  ولی نمیدونم چطوری تعریفش کنم
  لطفا راهنمایی کنید
  سپاس

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام مسعود اسدی عزیز. موتور های ساید کازا و هیوت از آن دسته موتورهای سایدی هستند که تنها ریموتهای خودشون رو قبول میکنند و قابلیت کپی شدن ریموت به ریموت رو ندارند. برای خرید ریموت کازا که مناسب شماست می‌تونین از لینک زیر اقدام به سفارش کنید.محل دکمه لرن یک سوراخ در کنار برد است.
   https://bmskala.com/product/casa-remote-rollup-doors/

   • مسعود اسدی گفت:

    درود
    متشکرم از جوابتون
    کنار برد هم کلید لرن وجود ندارد
    یک سوکت مانند هستش کنارش نوشته -BJ+
    کاش میشد عکس برد رو ضمیمه کنم

    • بی‌ام‌اس کالا گفت:

     تصویر مدار فرمان کرکره تون رو در تلگرام به ایدی @bmskala_admin ارسال کنید.

     • مسعود اسدی گفت:

      سلام
      تصاویر ارسال کردم
      بخش فنی مجددا ارجاع دادن به همین صفحه…
      در هر صورت متشکرم از وقتی که گذاشتید

    • بی‌ام‌اس کالا گفت:

     سلام مسعود اسدی عزیز

     مدار فرمان کرکره دیپ سوئیجی

     مدار فرمان کرکره ای که برای ما ارسال کردید نحوه کد دهی آن به صورت دیپ سوئیچی هست.
     این نوع مدار فرمان ها نسل اولیه برد های کرکره محسوب می شوند و شما نمی توانید ریموت های لرنینگ را با آن کد کنید.
     شما بایستی از ریموت های لرنینگ بلوتوثی
     یا ریموت های دیپ سوئیچ استفاده کنید که برای کد دهی به آن کافی است 8عدد دیپ سوییچ روی چیپ ریموت را مطابق دیپ سوییچ های مدارفرمان کرکره تنطیم کنید.
     پیشنهاد بی‌ام‌اس کالا به شما استفاده از ریموت بلوتوثی است.

    • محسن کریمی گفت:

     سلام من دو تاریموت برد بلند انتن دار به روشهای شما خام نشدند چیکار کنم

     • بی‌ام‌اس کالا گفت:

      فقط ریموت های بلوتوثی امکان خام شدن دارند، ممکنه ربموتتون لرنی باشه،اکر دوتا دکمه بالا رو همزمان نگه دارید و چشمک بزنه فقط بلوتوثی هستند

   • فرزاد اجلی گفت:

    سلام من ریموتم رو گم کردم و اشتباهی یه ریموت بارزانته گرفتم که لرنینگ کد هست اما رسیور جک لیفت توربو و دیپ کد هستش آیا میتونم ریموت بارزانترو با اون ست کنم لطفا راهنمایی کنید

  • میلاد گفت:

   سلام…جک پارکینگی مدل سوزوکی ..برای ست کردن ریموت از طریق دکمه A وارد RA میشم…و بازدن دکمه B وارد ln میشم و بازدن دکمه c وارد lA نمایش میده بعد مجدد دکمه c میزنم…شروع به چرخیدن میکنه…همزمان یکی از دکمه های ریموت رو فشار میدم…ولی هیچ تغییری و ست نمیشم….خواستم بدونم چرا علت چیه؟؟؟دکمه دیگه ایم روی برد نداره به نام lern …چند تا ریموتم امتحان کردم باز نشد…چرا؟:: روشش مگه همین نیست؟ لطفا راهنمایی کنین

   • بی‌ام‌اس کالا گفت:

    اون لحظه ای که داره میچرخه مینویسه ok (به صورت oH هم نشون داده میشه)
    روش درست همینه. اگر دیدین اون لحظه دکمه ریموت عمل نمیکنه با دکمه های دیگه ریموت یا یک ریموت دیگه امتحان کنید.شاید ریموتتون فرکانسش 433 نیست. جک سوزوکی فقط ریموت های لرنینگ 433 رو قبول میکنن.

  • صحت سرشار گفت:

   سلام
   یک جک پارکینگ دو لنگه مدل اتو جک داریم که یکی از ریموت های اصلیش از تحریف خارج شده با دستورهای داخل دفترچه کلیدارو زدم ولی آخر سر بعد از چرخش صفحه نمایش OH نشان داده نمیشود لطفاً راهنمایی کنید

   • بی‌ام‌اس کالا گفت:

    سلام در حالت چرخش صفحه اگر ریموت های فرکانس 433 رو بزنید حتما باید OH رو بنیسه، احتمالا ایراد از ریموتی هست که میخواین باهاش کد کنید و در یک فرکانس نیستن

 2. Amir.mo گفت:

  سلام
  یک جک مدل محک دارم برای درب پارکینگ
  دکمه لرن نداره فقط سه تا دکمه داره

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام امیر عزیز .جک محک از جمله جک هایی است که تنها ریموت جک محک با آن سازگار است. برای کد کردن ریموت برای جک پارکینگی محک کافی است هنگامی که درب بسته است دکمه ی menu را بزنید و با استفاده از دکمه up بخش rL را انتخاب کنید (remote learning) سپس دکمه menu را بزنید تا پیغام yn نمایش داده شود و برای تایید دکمه up را فشار دهید. حال به مدت 10 ثانیه که دکمه rL چشمک زن هست فرصت دارید تا یکی از دکمه های ریموت محک را فشار دهید تا با برد جک پارکینگی محک کد شود.

 3. امید صبوری گفت:

  سلام برای بنده از نوع اول هستش
  خراب شده بود دادیم تعمیر دیگه مثل اول نشد
  قبلا وقتی شارژ خالی میشد میرفت روی برق مستقیم ولی الان
  باید شارژ بشه بعد کار کنه

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   اگر منظور شما مدارفرمان موتورهای ساید ups دارهست باید بگم بله،استاندارد اینه بدون شارژ بودن باطری عمل نمیکنن. و حتما باید باطری آن ها سالم و قابل شارژ شدن باشد. ولی راه حلی دارد برای حذف باطری از مدار فرمان های موتور ساید یو پی اس دار.

 4. مصطفی گفت:

  سلام
  دستگاه درب اتومات ما سهند ۴۰۰ است کلید لرن هم داره ولی هر کار کردم نتونستم ریموت جدید معرفی کنم
  لطفا راهنمایی کنید

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام مصطفی عزیز. مدار فرمان جک پارکینگی سهند, رامونا هست و دکمه لرن نداره. در واقع شما باید وارد منو برد دستگاه جک پارکینگی رامونا شوید. در حالت معمولی روی برد صفحه نمایش باید خالی از نوشته و جک پارکینگی در حالت بسته باشد. سپس با دکمه A به rA می رسی و با دکمه B به Ln و سپس با c به دکمه ی LA . حال با یک بار فشردن دکمه ی C صفحه نمایش برد شروع به چرخیدن کرده و در این لحظه باید دکمه ای از ریموت را که میخواهید با جک پارکینگی شما کد شود را فشار دهید. حال ریموت شما با جک پارکینگی کد شده و تنها کافی است با چند بار فشار دادن دکمه ی A روی برد جک پارکینگی رامونا از برنامه خارج شوید. (تا صفحه نمایش خاموش شود)
   توجه داشته باشید که تنها ریموت های 433مگاهرتز را میتوانید برای کد دادن به جک پارکینگی سهند استفاده کنید.

 5. حامد گفت:

  سلام وقت بخیر ،،من یه ریموت دزدگیر دارم چطور باید بفهمم که کد ۳۱۵یا۴۳۳ ؟؟؟

 6. علیرضا ملک خواه گفت:

  سلام من الان ۲ روزه درگیره یه در کرکره ای پارکینگم که نمیتونم ریموت و با ریسیورش ست کنم.ریسیورش قرمز رنگه دوش نوشته انرژی بقلشم دکمه های بالا پایین واستپ داره لطفا راهنمایی کنید.

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام جناب ملک خواه.کافیه یک سوراخ که کنار برد قرار داره رو پیدا کنید و با یک وسیله نوک تیز مانند سر خود آنتن یا سوزن دکمه ی مخفی را یک ثانیه فشار داده و سپس رها کنید و سپس دکمه ی ریموت رو ثابت نگه دارید تا ریموت با رسیور کد بشه. داخل فیلک که جدیدا اضافه کردیم همین صفحه کامل توضیح دادیم.

 7. عباس عابدینی گفت:

  بسیار عالی و سودمند سپاسگذارم

  درب پارکینگ حدود پنج سانت باز میمونه لطفا راهنمایی فرمایید

  • بی ام اس کالا گفت:

   درود بر شما جناب عابدینی

   این مشکل زمانی رخ میده که تنظیم دو لنگه از مدار فرمان بهم خورده
   مدل و برند جک پارکینگی تون رو لطف می کنین بفرمایید تا نحوه تنظیم اختصاصی جک تون رو براتون بفرستیم

 8. رضا کوچک زاده گفت:

  سلام و عرض ادب
  موتور ساید درب کرکره ای مارک بارزانته دارم. نحوه شناساندن ریموت هام چطوریه؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام وقت شما بخیر جناب کوچک‌زاده. برای اینکار کافی اسن دنبال یک سوراخ ریز در کنار جعبه برد مشابه عکس و فیلم داخل همین صفحه باشید و با یک ثانیه فشار دادن آن و رها کردنش سپس دکمه ریموت 433MHz خود را به مدت سه ثانیه نگه دارید تا ال ای دی روی برد کرکره بارزانته چشمک تند بزند. با تشکر

 9. Ali.as گفت:

  سلام جناب
  لطفا رهنمای ریست و تعریف ریموت رو برای جک آلدو لطف میکنین

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام وقتتون بخیر.در جک های پارکینگی آلدو و سوزوکی در قسمت چپ مدار فرمان یک عدد کیت به صورت عمودی وارد قرار دارد که روی آن یک عدد دکمه سفید میبینید. این همان دکمه لرن (learn) هستش که کافیه یک ثانیه نگه دارید و سپس رهاش کنید،حال سه ثانیه فرصت دارید تا دکمه ی ریموت خود را بزنید. هر دکمه را بزنید همان دکمه با جک پارکینگی آلدو تعریف می شود.

 10. Ali.as گفت:

  سلام
  لطفا در مورد ریست و تعریف ریمورت برای جک آلدو راهنمایی کنین

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام . روی برد نیمه سمت چپ یک عدد کیت به صورت عمودی قرار داره که کافیه دکمه ی سفید روی اون رو یک ثانیه بزنید ، ول کنید، شروع میکنه چشمک زدن، و سپس دکمه ی ریموتی که میخواید باهاش مچ کنید رو بزنید، ال ای دیش ثابت و سپس خاموش میشه و حالا ریموتتون با جک آلدو تعریف شده

 11. امید گفت:

  سلام یه لطف کنیددرمورد کد دهی ریموت اسمارت راهنمایی کنید؟؟؟

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام امید عزیز، اگر منظور شما از اسمارت ، امراتور شیشهدای اسمارت هست که فقط ریموت خود اسمارت رو باید تهیه کنید، ولی اگر موتور ساید اسمارت مد نظرتونه ، ریموت های لرنینگ ۴۳۳ قابل کددهی مشابه فیلم بالا هستند.

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   اگر‌ریموت اپراتور اسمارت رو تهیه کردید کافی است دکمه ی study روی برد را فشار دهید یک ثانیه و سپس دکمه ریموت رو بزنید یا ممکن استونیاز باشد همزمات دکمه ی ریموت و دکمه ی study را فشار دهید.

 12. علائی گفت:

  سلام وقت بخیر، یک مدل ریموت هیوت دارم که روی اون 4عدد دکمه r1و r2وr3 وr4 میباشه ولی فقط همه کارها (بالا پایین و استپ) را با دکمه اول انجام میده والان هم دکمه اول دیگه کار نمیکنه ولی بقیه را که فشار میدم چشمک میزنند، نمیشه برای هر حرکتی یک دکمه تعریف بشه؟

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام علائی عزیز. بله میشه
   داخل برد مدار فرمان‌کرکره تون یک عدد دیپ سوئیچ قرمز با دکمه سفید داره که کنارش زده 1ch/4ch . اون دیپ سوییچ هر سمتی هست بدین اون سمت دیگه. در واقع با این کار کرکره تون از مد تک کانال به مد چهار کانال تغییر پیدا میکنه .و هر دکمه یک عملی انجام میده. برای حالت تک کانال تمامی بالا و پایین و استپ در کرکره برقی با یک دکمه انجام ‌می شود .

 13. حمید علیزاده گفت:

  سلام
  راهنمای تعریف ریموت برای برد Q70 سیماران رو میخوام.

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام حمید عزیز،دکمه ی A را چندین بار فشار داده تا به rA برسید سپس دکمه ی B برد را چندین بار میزنیم تا به tC برسیم سپس دکمه ای از ریموت را که میخواهیم با برد Q70 سیماران کد شود را بصورت ممتد نگه میداریم تا یک نقطه بین t و C بصورت مقابل بیاید ( t.C ) . در همین حین دکمه ی C برد را جهت تایید فشار میدهیم تا کد مربوط به ریموت مچ شود سپس دکمه ی A را برای خارج شدن فشار میدهیم تا به مود معمولی کارکرد (- -) جک های پارکینگی سیماران برسیم

 14. افشین گفت:

  سلام.درب اتوماتیک مارک بی اف تی هست.به غیر از ریموت فابریک آیا ریموت دیگری و میشه به این برند کپی کرد(هزینه ریموت فابریکی بالا است).ریموت خودش هم وقتی باطری میندازم چراغش شروع به چشمک زدن میکنه(انگار اتصال کوتاه داره برد) قابل تعمییر هست؟

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام افشین عزیز. ریموت طرح bft موجود هست، مناسب تر هست قیمتش، حدود180 تومن.( ریموت اسکار طرح bft)
   چشمک زدن بخاطر هاپینگ بودنه. و احتمالا با تعریف مجدد به دستگاه کد بگیره.
   راه دیگه استفاده از سه رله هستش که دوتا ریموت روش داره و همه نوع ریموت ارزون باهاش کد میگیره

   • افشین گفت:

    واقعا ممنون از پاسخگویی سریع شما.7 تا ریموت کد گرفتند ولی این هشتمی کد نمیگیره و تا باطری نصب میکنم شروع میکنه به چشمک زدن.3 رله چندتا ریموت میشه بهش تعریف کرد؟

    • بی‌ام‌اس کالا گفت:

     خواهش میگنم ، سه رله درپا تا 320 ریموت و سایر گیرنده های ریموتی تا 100عدد ریموت .
     در نظر داشته باشید افزودن سه رله به صرفه ترین راه بوده و اختلالی در ریموت های قبلی ایجاد نمیکند.
     برای ریموت هشتمی احتمالا با تعویض دکمه های زیر کاور که توسط دزدگیری ها با هزینه جزیی انجام میشه، مشکلتون رفع بشه. اختمال زیاد این مشکل از خرابی دکمه روی چیپ هستش نه ریموت.

     • افشین گفت:

      هر 3 دکمه را کامل از روی برد جدا کردم بازم چشمک میزد.همین برام مهم بود که با نصب 3 رله ریموتهای فابریک قبلی بدون اختلال کار میکنند یا باید کل ریموتها رو تعویض کنم که پیشاپیش پاسخ دادید.ممنون از لطفتان.پاینده باشید

     • بی‌ام‌اس کالا گفت:

      باعث خوشحالی هستش اگر راهنمایی کرده باشیم، سلامت باشید

 15. رامتین گفت:

  سلام و خداقوت
  به جای 3رله آیا میشه از دزدگیر خودرو استفاده کرد؟

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام وقت شما بخیر. اگر در دزدگیر رله ی نرمالی اپن وجود داشته باشد ، بله می شود

   • رامتین گفت:

    منظور از رله نرمالی چیست؟از رله های باز و بسته کردن درب خودرو در دزدگیر میتوان استفاده کرد؟سپاس از شما

    • بی‌ام‌اس کالا گفت:

     خروجی رله ها دو مدل هست یا NO یا NC . منظور از NO همان رله باز و منظور از NC همان رله ی بسته هستش. سه رله ها در واقع سه رله ی بسته و سه رله ی باز دارن، که یک رله باز برای قرمان به جک پارکینگی کفایت میکنه.

   • حمید علیزاده گفت:

    سلام خسته نباشید
    کرکره ما زمانی که میاد پایین از زمین فاصله داره برای تنظیم که کرکره به زمین بچسبه باید چیکار کرد؟
    لطفاً راهنماییم کنید.

    • بی‌ام‌اس کالا گفت:

     سلام به شما،دو عامل در میزان بالا رفتن و پایین اومدن موتور کرکره برقی تاثیر داره، یکی تایم که از روی برد قابل تنظیمه و یکی تنظیم میکروسوییچ موتور.
     یکم مبحثش طولانی هست و نیازمند اینه که بنده یک مقاله دیگه در رابطه باهاش بنویسم.
     ان شالله امشب مینویسم و داخل سایت منتشر میکنم و لینکشو میزارم اینجا.

 16. حمید گفت:

  سلام
  تایم بسته شده جک بهم خورده در بعد از ۴ ثانیه بسته میشه برای تایم دهی جدید جک باید چه کرد؟
  لطفاً راهنمایی کنید🙏

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام .اسم جک پارکینگی تون چیه حمید عزیز؟

   • حمید گفت:

    سیماران

    • بی‌ام‌اس کالا گفت:

     وارد تنظیمات مرکز کنترل سیماران که بشید، به گزینه ی tp میرسید،این گزینه نمایشگر مقدار ثانیه ای هست که بعد از آن درب به صورت اتوماتیک بسته می شود و برای شما روی ۴ هستش. با دکمه c و d مقدار tp تایم اتوماتیک کلوز جک تون رو کم یا زیاد کنید. (بسته به نیازتون)

     • حمید علیزاده گفت:

      استاندارد بسته شدن درب چند ثانیه هست؟

     • بی‌ام‌اس کالا گفت:

      معمولا ۶۰ ثانیه قرار داده میشه. این ‌تایم ‌بسته به پارکینگ های رمپ دار یا دست فرمون ساکنین، متراژ کوچه و جای پارک میتونه متغیر باشه.

 17. پرویز گفت:

  سلام. مهندس میشه از ریموت ورسیور کرکره برقیSDC (برای کرکره برقی مخصوص موتور ساید)به عنوان رسیور روی جک bft استفاده کرد؟فقط هم برای باز و بسته کردن یک درب میخوام.

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام پرویز عزیز، چون خروجی ای که برد موتور ساید میده، ۲۲۰ ولت هستش،متاسفانه ‌نمیشه.

 18. حمید گفت:

  با سلام خدمت آقای مهندس موسوی عزیز
  بنده از یک ماژول220ولت 4کاناله چینی برند sol light بجای دزد گیر ماشین استفاده کردم ،البته ورودی شو 12ولت کردم ، ریموت یدکی نداره . یک ریموت چهار دکمه براش گرفتم .نحوه تعریف ریموت جدید ، وآیا این ریموت جواب میده ،ممنون میشم راهنمایی کنید روی بردش یه پیچ که زیرش فنر داره موجود است وکنارش یه پایه 7تایی است

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام مرسی حمید عزیز. این مدل ماژول ها یا گیرنده های ریموتی به فرکانس متغیر معروفند که ما به زودی داخل سایت موجود میکنیم تا چند روز دیگه و لینکشو میزارم همین زیر.نحوه ی کد دادنم به این صورته که ی پتانسیومتر هم روی ریموت وجود داره که انقدر میچرخونی که بیاد تو محدوده فرکانسی همین ماژول ریموتی شما. در مورد اینکه جواب میده یا نه جواب خیرهستش.اینو میتونی واسه روشن کردن چراغ های 220 ولت یا یک وسیله برقی استفاده کنی ولی جک های پارکینگی نه.ماژول های 220 ولت رو اگر هم بتونید با برق 12ولت راه بندازین واسه اینکار نمیتونین استفاده کنید.چون خروجی دوتا سیمی که از اون ماژول میخواید به عنوان رله استفاده کنید خروجی ولتاژ میده ولی شما نمیتونین به فرمان استارت جک پارکینگی ولتاژ بدید.حتما باید فرمان به صورت اتصال کوتاه (بدون ولتاژ – کنتاکت لحظه ای) یا به اصطلاح تریگ باشه.

 19. عرفان گفت:

  سلام
  یک در پارکینگ برد TABA که روی برد ۴ تا کلید بالا پایین چپ راست داره برای مچ کردن ریموت باید چیکار کرد؟
  آیا ریموت لرنینگ میگیره این نوع بردو؟

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام عرفان عزیز، فقط ریموت تابا امکان تعریف با برد جک پارکینگی تابا دارد. برای تعریف کافی است نوشته انگلیسی روی صفحه نمایشر را بخوانید و مراحل را دنبال کنید تا به گزینه ی add remote برسید.

 20. قاسمی گفت:

  سلام
  بنده جک محک روی درب ورودی دارم، ولی ریموت لامپش روشن میشه ولی عکس العملی نشون نمیده و لامپ روی ریموت اگه بهش نگاه نکنیم در حال چشمک زدن است، به نظر من کدش پاک شده
  اگه زحمتی نیست میخواستم نحوه کد دادن ریموت محک رو ازتون بپرسم
  بازم ازتون ممنونم

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام بله ریموت شما پاک شده و باید مجدد تعریف بشه، در نظرات قبلی مطالعه بفرمایید نحوه ی کد دادن ریموت جک محک آموزش داده شد‌

 21. کریمی گفت:

  با سلام و تشکر از پاسخگویی جنابعالی،
  جکهای BFT پارکینگ با سیماران تعویض شده. آیا ریموتهای قبلی BFT با جک جدید سیماران لرن میشود؟
  نصاب نتونسته اینکار رو بکنه.
  ابتدا جک پارکینگ پایین تعویض شد و ریموت سیماران درب پارکینگ بالا (با جکBFT) رو باز میکرد.
  آیا عکس این عمل یعنی بازکردن جک سیماران با ریموت BFT امکان پذیر نیست تا از هزینه های اضافی تعویض ریموتها اجتناب شود؟
  لطفا راهنمایی فرمایید.
  سپاسگزار خواهم بود.

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام متشکرم،داخل باکس جک پارکینگی bft یک سه رله قرار داده شده که ریموت های bft با اون سه رله تعریف کردن و سه رله فرمان رو به جک پارکینگیتون انتقال داده، شما میتونید یک سه رله درپا که قابلیت تعریف ریموت های bft داره رو تهیه کنید و به جک پارکینگی سیماران اضافه کنید و ریموت های bft رو با اون سه رله درپا مچ کنید،

 22. مهدی جلیلی گفت:

  سلام
  سوالی داشتم این بود که آیا میشه هر ریموتی رو به هر رسیوری(فرکانس هر دو یکی باشه)تعریف کرد؟ مثلا وقتی رسیور کد فیکس یا لرنینگ یا هاپینگ باشه ریموت کنترل هم باید همین مشخصات رو داشته باشه یا مهم فقط فرکانس هستش؟واینکه ریموتی از بیرون میخریم از کجا بفهمیم بلوتوثی هست یامدل دیگه
  ممنون

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   به غیر از رسیورهای هاپینگ کد یا رولینگ کد، بقیه ی رسیورهای ریموت ۴۳۳ رو میتونید دیموت ۴۳۳ لرنینگ یا کدفیکس رو براش تعریف کنید، در واقع ریموتهای هاپینگ غیر قابل کپی هستند و ریموت از روش کپی نمیشه،رولینگ کد هم ریموت هایی هستند که کارخانه های تولید کننده برای مدارفرمانهای ریموتی شون میزارن تا فقط ریموت خودش باهاش مچ بشه،حالا ممکنه ۴۴۳ باشه ولی چون رولینگ کد هست باقی ریموت ها باهاش مچ نمیشه،
   برای تشخیص بلوتوثی بودن ریموت کافیه دکمه A وB یا دکمه قعل باز و قفل بسته رو همزمان نگه دارید اگر چشمک زد یعنی بلوتوثی هست.

 23. محمد ستوده گفت:

  سلام،وقتتون بخير،جسارتا درب پاركينگ ما كركره ايي هست و upsبرند smart motor داره مدلش هم فكر كنم H-3هست،ميشه راهنماييم كنين چجوري ريموت بهش ست كنم،(اين كارارو هم كردم اما نشد👈دكمه استپ و بالا رو نگه داشتم نشد،دكمه بالا و پايين و نگه داشتم نشد،استپ خالي رو نگه داشتم نشد…)ممنون ميشم راهنماييم كنين🙏

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام متشکرم. نحوه ی تعریف ریموت روی موتور ساید یو پی اس دار اسمارت به این صورت است که جهت کد کردن ریموت روی این موتور ساید DC ابتدا دکمه ی بالا و پایین روی کنترل باکس را همزمان نگه داشته و پس از شنیدن صدای بوق رها کنید، سپس چهار دکمه ی ریموت را یکی یکی به صورت جداگانه فشار دهید تا صدای بوق کوتاه شنیده شود.

   • محمد ستوده گفت:

    ممنونم كه اينقدر سريع جوابمو دادن
    من دكمه بالا و پايين رو هم حدود ١٠ثانيه باهم نگه داشتم اما دستگاه هيچ عكس العملي نشون نداد،نه بوقي نه چراغي🤔

    • بی‌ام‌اس کالا گفت:

     دقیقا برای خود موتور یو پی اس دار اسمارت عکس اموزش کد کردن ریموت روی این موتور های یو پی اس دار توضیح داده شده و داخل عکس کاملا روند مشخص هستش،

 24. محمد ستوده گفت:

  سلام،وقتتون بخير،جسارتا درب پاركينگ ما كركره ايي هست وupsاون برندsmart motor هست فك كنم مدلشمH-3باشه ميشه راهنماييم كنين كه چجوري ميتونم ريموت ست كنم باهاش،چون دكمه لرن نداره،دكمه بالا و پايين روهم باهم نگه داشتم اما نشد،دكمه استپ و بالا،استپ خالي،هر كدوم نگه داشتم نشد،ممنون ميشم راهنماييم بفرمايين🙏

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   داخل مقاله عکس آموزش تعریف ریموت روی موتور ساید upsدار اسمارت رو گذاشتیم. از روی اون‌ مرحله به مرحله انجام بدین

 25. محمد گفت:

  ببخشيد اينكه باتري يو پي اس سالم باشه يا خراب تاثيري توي ست كردن ريموت داره!!!؟

 26. حسین فلاح گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشید به شما و همکاران گرامی
  ما یک جک پارکینگی یوتاب داریم که با یک دکمه درب دو لنگه رو باز بسته میکنه
  میخواستم لطف کنید منو راهنمایی کنید که چطور بتونم چهار دکمه ریموت یوتاب رو فعال کنم .

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام جناب فلاح، منظورتون اینه با یک دکمه ریموت در بسته و با یک دکمه در باز بشه؟ یا اینکه با یک دکمه ی دیگه ریموت نفر رو باز بشه؟

 27. جواد بینائیان گفت:

  سلام روش لرن نمودن برد بازویی و جعبه فرمان جک سیماران چگونه می باشد دکمه Aرا چندبار می زنم که AR بیاد نماید جهت ست نمودن ریموت خام مدل ریموت دور پا فرکانس 433

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام جناب بیناییان، در برد های Q60 سیماران، با چند بار زدن دکمه ی a که بالاترین دکمه هستش گزینه ی rA میاد. شما اشتباه نوشتین َAR

 28. سعيد منشي گفت:

  با سلام و ممنون بابت پيگيري هاي شما
  ي سوال داشتم ما الان ميخوايم ويموت درب ست كنيم با درب كه باز و بسته بشه چيكار بايد انجام بديم درب خونه ما ي ريموت داشته كه اونم افتاده در چاه راهنماي ميفرماييد

 29. رضا. كندي گفت:

  سلام. نياز به راهنمايي. درب پاركينگ برقي ما مارك سيماران Q60 هست از ديروز كارنمي كند ممكن است راهنمايي فرماييد. با تشكرفراوان

 30. محسن گفت:

  سلام وقت تون بخیر .. ریموت پارکینگم داخل ماشین لباسشویی افتاده و دیگه کار نمیکنه .‌ ریموت جدید بخرم باید چطوری ستش کنم با درب پارکینگ ؟ باید نصاب بیارم ؟ یا اینکه اگر ریموتم سوخته شده باشه ام بازم میشه کدش رو کپی کرد برای ریموت جدید؟؟؟

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام متشکرم، معمولا ریموت ها رو پس از خیس شدن اگر با یک اسپره خشک تمیز کنید مجد هم قابل استفاده هستند. اگر نشد یک عدد ریموت متناسب با همون ریموت قبلی تون از سایتمون بی ام اس کالا خریداری کنید و با توجه به نوع در برقی پارکینگیتون طبق همین مقاله با زدن دکمه لرن یا روش های دیگه تعریف کنید.
   اگر مدل کددهی ریموت پارکینگتون رو نمیدونید عکسشو واتساپ یا تلگرام بفرستید برامون. 09353405847

 31. حمید گفت:

  سلام خسته نباشید
  کرکره ساید از زمین ۵ سانت بالا تر از زمینه برای تنظیم ارتفاع باید چیکار کردم ممنون میشم راهنماییم کنید.

 32. غلامرضاارستان گفت:

  سلام دزدگیر ماشین من کلید ریست ندارد چجوری باید ریموت کددهی کنم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

 33. جوادعبدی گفت:

  سلام خسته نباشید درب پارکینگ ما ازاین دوطرف جک مارک محک هستش الان ریموتم چندروزی هستش کارنمیکنه ولی ریموت بردم تعمیرکار میگه سالمه کد شده و راهنمایی کردن که باید باریموت و دستگاه کدهاشو جفت کنی آوردم مدیر ساختمان ۲ دفعه جفت کرد تا یکساعت ریموت میزنم باز میکنه کارمیکنه ولی صبح که میخام بیام سرکار دیگه ریموت عمل نمیکنه؟ چیکار باید بکنم واقعا چندروزه این مشکل دارم ولی کدهاروجفت میکنم میزنه ولی چند ساعت میگذره دیگه عمل نمیکنه؟ مشکل چیه راهنمایی میکنید ممنون

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام جناب عبدی، اگر تا یک ساعت کار مینه و بعد از کار میوفته و اینکه ریموت همسایه ها سالمه مشکل از ریموت شماست که حافظه داخلیش مسکل داره و ارزش تعمیر ندارن. بهتره یک ریموت جدید و نو بخرید قیمتی نداره.
   خرید ریموت محک

 34. جوادعبدی گفت:

  سلام ببخشید آقای موسوی امکانش هست راهنمایی بکنید ممنون میشم
  ۰۹۱۹۳۵۳۵۳۷۸
  یا اگه امکانش هست شماره تماس بدید ممنون میشم

 35. محمد حسن گفت:

  سلام
  من یک دستگاه ربموت نوربالا مارک ایران نوکی کد۴۳۳گرفتم .
  جک پارکینگ V2هست.میگن جک شما هاپینگ وباید ی ریسیور جدا اضافه کنید تابتونید استفاده کنید.
  راه دیگری دارد ست بشوند؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید مهندس.

 36. سجادساکت یزدی گفت:

  سلام من دوتا ریموت گرفتم ولی با بردTRF08ست نمیشه چکارکنم

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام جناب ساکت، لطفا عکس بردتون رو برای ما واتساپ کنید به شماره زیر
   09353405847

 37. رضایی گفت:

  سلام من یک ریموت vim دارم که میخواستم خام کنمش با همه دستور عمل ها خان نشد
  شما میدونید چرا کلید هاش هم نه شماره ای هست نه A,B
  بلکه علامت بالا و پایینه و قفل و و مربع

 38. جواد گفت:

  عالی ممنون

 39. سعید یوسفی گفت:

  سلام
  جک من 5 تا دکمه داره ABCD, back. چطور میتونم ریموت ست کنم روش

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   برای تعریف ریموت روی برد های رامونا یا MS1 ابتدا با زدن دکمه ی a به گزینه ی ra برسید، با زدن دکمه ی b به Lnبرسید، و سپس دکمه ی c روی برد را بزنید تا سونسگمنت به حالت چرخشی دربیاید،حال درهمین حین دکمه ی ریموت را برای تعریف فشار دهید،سپس با زدن دکمه ی a از برنامه خارج شوید،

 40. حسن ابراهیمی گفت:

  سلام
  جک سوپر لایف دارم،چطور میتونم کنترل ست بکنم،راهنماییم بکنیین ممنون میشم

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام،جک سوپر لایف هم برد ms1 یا یاد رامونا راه که در نظرات قبلی توضیحات کامل دادیم خدمت دوستان،میتونید نظرات قبلی رو مطالعه کنید

 41. Abolfazlgholampour گفت:

  سلام من یه ریموت مارک master دارم دکمه b خراب شده میخوام به دکمه cانتقال بدم میشه کمکم کنید چطوری جا هاشون رو عوض کنم

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام وقت بخیر،شما مراحل تعریف ریموت رو که در بخش های مختلف مقاله و نظرات توضیح دادیم برید،در انتها همگامی‌که قرار است دکمه ی ریموت رو بزنید، دکمه ای c رو بزنید ازین به بعد با دکمه ی c کار خواهد کرد درب برقی شما

 42. محمد گفت:

  سلام
  یه دونه قفل یوتاب برای در حیاط گرفتیم که مدل ساده اش هست.
  میخواستم بدونم میشه ریموت دارش کرد؟
  مدل ساده شاستی دار ۱۰۹۳ هست.
  یه سوال دیگه هم داشتم اینکه
  در پارکینگ کرکره ای هست که موتورش بیرون در هست و با زنجیر وصله که ups هم داره
  که ریموت کنترلش لرنینگ ۴۳۳ هست، میخواستم بدونم که میشه برای هر دو در یعنی کرکره و پیاده رو از یه ریموت کنترل استفاده کرد؟

 43. مسعودی گفت:

  سلام
  درب پارکینگ ریلی بنینکا ، ریموت اضافی گرفتم ( متفرقه نه بنینکا ) با ریموت اول کپی میکنم بار اول بعد از یک هفته از کار افتاد دفعات بعدی ، بعد از دو سه روز بعضی وقتها یک روز در را باز نمیکنه و از کار میافته
  علت چیه و راهکار را میفرمایید

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام وقت بخیر.مدار بنینکا ایتالیایی و فرکانس آن از نوع هاپینگ هستش، یعنی چرخشی، و تنها راه اون خریدن ریموت اصلی بنینکا هستش

   • مسعودی گفت:

    ممنون از پاسخ گویی شما
    ریموت بنینکا با کپی کردن مشکل حل میشه یا باید از برد دستگاه تعریف کرد؟

    • بی‌ام‌اس کالا گفت:

     خیر اصلا قابل کپی نیست بنینکا،در واقع ریموتی که کپی میکنید کد همون لحظه رو میگیره و چند دقیقه بعد از کار میوفته،چون فرکانسش چرخشی هست و متغیر. یا باید ریموت اصلی رو بخرید که قیمت بالایی داره یا از گیرنده های ریموتی استفاده کنید که مناسب تره.

 44. مجید مومنی گفت:

  سلام
  جناب من یه ریموت دارم میگن اصلیه و ریست نمیشه آیا میشه ریستش کرد

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   بعضی ریموت ها ریست میشه بعضی نمیشه، اگر میخواین همه ی ریموت هارو پاک کنید باید از روی مدار فرمان اینکار رو انجام بدین، نه از روی ریموت

 45. مومنی گفت:

  سلام
  جناب من یه ریموت دارم میگن اصلیه و ریست نمیشه آیا میشه ریستش کرد

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   اگر میخواین اون ریموت رو از روی درب برقی حذف کنید میتونید از روی مدار فرمان اینکار رو انجام بدین،و نیاز ب ریست کردن ریموت نیست

 46. سیاوش جوادی گفت:

  سلام خسته نباشید .میخوام ریموت در خانه قبلی رو برای خانه جدید ست کنم نوعش بتا 2016.7 هستش بدون اینکه خام بشه میتونم دوباره ستش کنم

 47. سیاوش جوادی گفت:

  سلام خسته نباشید .میخوام ریموت در خانه قبلی رو برای خانه جدید ست کنم نوعش بتا 2016.7 هستش بدون اینکه خام بشه میتونم دوباره ستش کنم
  بار اوله

 48. سید مهدی تقوی گفت:

  سلام روش کد دادن دستگاه ایتالیاS pA V2 را میخواستم ریموت را گم کردم وهیچ ریموت دیگری وجود ندارد با تشکر

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام وقتتون بخیر باشه.دستگاه V2 ایتالیا فقط ریموت اصلی V2 رو میخوره که میتونید از بی ام اس کالا تهیه کنید. برای تعریف هم یک کیت میتطیل رنگ طوسی به صورت عمودی روی مدار قرار گرفته که یک دکمه روی آن قرار دارد. کافیه یک ثانیه دکمه رو فشار بدید و رهاش کنید سپس 3 ثانیه دکمه ریموت رو نگه دارد و سپس یک دقیقه صبر کنید تا چراغ ال ای دی مدار فرمان خاموش شود یا یک بار برق قطع و وصل کنید. حال ریموت شما با دستگاه وی تو کالیپسو تعریف شده است

 49. داود معلا گفت:

  با سلام خدمت گروه بی‌ام‌اس کالا
  کرکره منزل بنده از نوع ساید و از برند بارزانته و مدتیه که موقع پایین اومدن می‌ایسته همیشگی نیست ولی بیشتر موقه ها پیش میاد و ممکنه همون ابتدا یا هر جای دیگه ای توقف کنه
  توی بعضی مواقع با ریموت مجدداً کار میکنه و بعضی مواقع باید با نگه داشتن کلید ریموت به سرعت پایین میاد انگار که اهرم روی موتورو کشیده باشیم
  بنده ابتدا به میکرو سوییچ یا همون لیمیت سوییچ های کنار موتور مشکوک شدم که کاملاً سالم بودن ، بعد اقدام ب تعویض رله فرمان پایین اومدن کرکره کردم که مشکل حل نشد
  امکانش هست راهنماییم کنید

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام متشکرم از شما. با توجه به توضیحاتتون و اون قسمت که گفتید یهو میاد پایین، این مشکل احتمالا از کلاج موتور هستکه گیر داره. قسمتی از موتور ساید که زنجیر بهش وصله.اگردفعه بعدی گیر کرد ، یک لحظه زنجیر رو به یک سمت بکشید تا مقداری بالا یا پایین بره.اگر بعدش ریموت کار کرد قطعا همونه. وگرنه تایمی که ریموت کار نمیکنه از وجود برق درمدار فرمان مطمین بشید توسطال ای دی

 50. جواد نعمتی گفت:

  سلام.آیا میشه ریموت دزدگیر خودرو با همون فرکانس 433 رو برای کرکره برقی استفاده کرد؟

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام . بله میتونید از دکمه های بلا استفاده ی ریموت دزدگیر ماشین استفاده کنید

 51. حمید اریا گفت:

  سلام.میشه لطفا توضیح بدین که دکمه های c و d چکاری انجام میدهند؟

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   دکمه های C و D ریموت رو یمتونید برای سایر درب های برقی و گیرنده های ریموتی دیگه و همچنین برای مثلا حالت تک لت همان جک پارکینگ استفاده کرد

 52. محمدی گفت:

  سلام اقای مهندس عزیز، وقتی ریموت لرنیگ را می خواهیم کد دهی کنیم علاوه بر دکمه روی رسیور دکمه روی برد اصلی رو هم باید بزنیم یا نه ممنون می شوم توضیح دهید ،در ضمن ریموت و رسیورسایلکس هستش،

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام رسیور سایلکس منظورتون سه رله سایلکس اگر هست آموزشش رو الان میگم چجوری ریموت کد کنید.
   شما ابتدا دکمه ی روی رسیور رو بزنید رها کنید، سپس دکمه ی پایین ریموت رو بزنید و در انتها مجدد دکمه ی لرن روی رسیور رو بزنید.

 53. محمد ذوقی گفت:

  باسلام خسته نباشید.یکی از ریموتهای درب پارکینگ گم شده ومیخوایم اون یکی رو حذف کنیم و بقیه ریموتها باقی بمونند یا بتونیم دوباره ست واضافه کنیم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام وقت بخیر،ریموت ها تکی پاک نمیشن، بایستی تمام ریموت هارو پاک کنید و مجدد کد کنید

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   اگر بردتون مشابه فیلم آموزشی داخل این مقاله نیست،اسمش رو بفرمایید تا راهنمایی کنم آموزشش رو

 54. غلامرضادانشور گفت:

  سلام جک درب ما سایدیو پی اس داربارزانته300 است طرز کددهی ریموت به رسیور واینکه هرازگاهی رسیور قفل میشود وهیچ دکمه ریموت وروی رسیور کارنمیکند ممنونم ازمحبت شما درپاسخ گویی

 55. محمدی گفت:

  سلام.من ریموت در پاریکنگ را گم کردم.بعد که به برد مراجعه کردم تا ریموت ها را پاک کنم و یکبار دیگر کد بدهم.دیدم نصاب هم رسیور گذاشته و است و هم مدار برد ریموت دارد.جک پاریکنگ ویرا است.و اینکه اگر ریموت های هر دو برد را پاک کنم و یکبار دیگر ریمموت ها را کد بدهم،ریموت گمن شده دیگر کار نمیکند؟

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   بله ،ریموت شما اگر با مدار اصلی کد باشد پاک کردن همون کافی است، و اگر با رسیور نصاب قبلی کد بوده باز هم پاک کردن رسیور کافیه.
   ولی اگه نمی‌دونید با کدوم یکی مچ بوده جفتشو پاک کنید،اون ریموت هم پاک میشه.
   فقط توجه داشته باشید که ریموتی که گم کردین بلوتوثی نبوده باشه

   • محمدی گفت:

    ریموت بلوتوثی بوده ولی ریموتی که از ان کد گرفته خراب شده است.
    ولی چرا نصاب قبلی رسیور نصب کرده است؟ایا امکان دارد که مدار ریموت برد مشکل داشته است؟
    مثل اینکه قبلا یک مشکلی داشته و اهالی ساختمان ریموت ها را دوباره کد داده اند

    • بی‌ام‌اس کالا گفت:

     پس اون ریموت خراب رو مجدد دیگه کد ندید، تا اون ریموت بلوتوثی هم کار نکند.
     اینکه نصاب رسیور اضافه نصب کرده میتونه دلایل مختلفی داشته باشه مثلا ساکنین از برد ریموت ها ناراضی بودن نصاب هم رسیور اضافه نصب کرده یا کلا رسیور خود برد خراب بوده نصابم رسیور گذاشته

     • محمدی گفت:

      امکانش هست یک بار اموزش کد دادن برد جک ویرا هم بگید

     • بی‌ام‌اس کالا گفت:

      سلام ،جک ویرا در دو نوع برد ارائه میشود.لطفا عکس برد خود رو بواتساپ زیر بفرستید تا فیلم آموزش تعریف ریموت روی برد جک ویرا نیز، آموزش داده شود.

     • محمدی گفت:

      ببخشید شماره واتساپ نبود

     • بی‌ام‌اس کالا گفت:

      09353405847 یا 09126104275
      با هر دو شماره در واتساپ پاسخگوی شما هستیم

 56. مهدی بیگلری گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  ما برای درب پارکینگ گیرنده جدا وصل کردیم تا ریموت بلوتوثی به تعداد بالا بتونیم ست کنیم
  در کنارش این درب پارکینگ اتوماتیک (تک حالته) نیست و دارای 3 حالت می باشد
  1-بالا رفتن
  2-ایست
  3-پایین اومدن
  برای تنظیم این گیرنده،دوست عزیزی که زحمت نصب رو کشیدن
  2 دکمه برای بالا رفتن و پایین اومدن ست کردن
  سوال اول اینجاست آیا میشه 3 تا دکمه ست کرد تا هر 3 حالت کار کند؟
  دوم اینکه با توجه به متفاوت بودن عملکرد دکمه ها
  چطور باید مشخص کرد دکمه B چه کاری و دکمه C چه کاری را انجام دهد؟
  گیرنده فقط یه دکمه لرن داره که عکسش رو در تلگرام تقدیم حضورتان کردم
  پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگذارم

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام وقت بخیر. وقتی شما ریموتی لرنبنگ را با این گیرنده ی ریموتی تعریف میکنید.فارغ ازینکه موقع تعریف کدام دکمه را بزنید اتوماتیک دکمه ی A رله A را فعال میکند و دکمه ی B رله ی B گیرنده ریموتی را فعال میکند.
   اگر نیاز به جابجابب ریموت ها داشتید میتوانید جای سیم های رله را باهم عوض کنید. مثلا سیم رله ی A را به سیم رله B بزنید.
   اگر ریموت شما بلوتوثی باشد میتونید هر دکمه از ریموت خود را، به هرکدام از ریموت هایی که خواستید تعریف کنید و ترتیب خاصی ندارد و دلبخواه است.

 57. amir.n گفت:

  سلام.من یک ریموت لرنینگ تهیه کردم.برد جک ساختمان هم رسیور دارد و هم برد مدار ریموت دارد.به نظر شما ریموت را به رسیور کد بدهم و یا به مدار ریموت برد اصلی

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام واقعا هیچ تفاوتی ندارد. با رسیور کد کردن راحت تره چون ظرفیتش معمولا بالاتره و کد کردن هم توسط دکمه ی لرن lrn راحت تر

 58. سید حمید خادمی گفت:

  با سلام و خسته و نباشید فقط فقط خواستم از شما تشکر کنم وممنون که اینقد با حوصله جواب تمام سوالات رو میدین.

 59. بهنام گفت:

  سلام وقتتون بخیر. ریموت پارکینگ فرکانس متغیر هست. بردم کلید ساز گفت فرکانسش 327 هست. الان من ریموت فرکانس متغیر از شما بخرم خودم میتونم بلوتوثی ست کنم یا دوباره باید ببرم پیش کلیدساز تا فرکانس ریموت جدید را با فرکانس ریموت قبلی یکسان کنه؟منظورم اینه که خودم میتونم فرکانس ریموت جدید را 327 کنم؟

  • بی‌ام‌اس کالا گفت:

   سلام وقت بخیر. خودتون میتونید.
   پشت ریموت رو باز کنید و پیچ تنظیم رو در وضعیت تقریبا وسط قرار بدید میشه حدود 330. حالا کم کم میتونید چپ گرد یا ساعت گرد بچرخونین تا وقتی که با فرکانس ریموتتون یکی بشه.
   در جریان باشید این ریموت متغیر بی ام اس کالا بلوتوثی هست و هربار پیچ تنظیم رو چرخوندید کنار ریموت قبلی نگه دارید و دکمه هاشو فشار بدید همزمان تا کد ریموت قبلی رو بگیره

 60. مهدی صفار گفت:

  تشگکر. من خودم با اموزشتون ریموت رو واسه در ست کردم

 61. bozorgzad گفت:

  سلام
  یک درب پارکینگی اسمارت موتور دارم
  برد ریسیور اون فقط دیپ سوییچ دارد ولی دکمه ی لرن یا کلید لرن ندارد
  راهنمایی کنید چطور میتونم یک کنترل بهش اضافه کنم
  سپاس

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.

با دانلود اپلیکیشن

اولین نفری باشید که از تخفیف‌ها و جدیدترین‌های بی‌ام‌اس‌کالا با خبر می‌شوید: