انواع کرکره برقی و هزینه های آن

انواع کرکره برقی

بررسی و مقایسه انواع کرکره برقی و هزینه های نصب و نگهداری آن

همه چیز در زندگی قرن 21 رو به اتوماتیک شدن رفته است. دیگر کمتر مغازه و فروشگاهی پیدا می شود که همچنان از کرکره های قدیمی آهنی استفاده کنند و صبح ها و شب ها برای بالا و پایین کردن آن چند نفری را ببینید که تقلا می کنند.

کرکره های برقی هرچند در ظاهر مشابه یکدیگر هستند و در آنها از تیغه های آلومینیومی استفاده شده است ولی در قسمت محرکه تفاوت هایی داند.

کرکره برقی با موتور ساید

به کرکره هایی که برای دهانه های بزرگ استفاده می شوند و قرار است وزن آلومینیوم نسبتا زیادی را به بالا بکشند و همچنین دارای یک جعبه موتور مقابل یا پشت خود هستند ، کرکره برقی با موتور ساید می گویند.

این کرکره ها به دلیل قدرت کشش بسیار بالای خود و همچنین استهلاک پایین و قیمت مناسب در مقایسه با موتور های دیگر ، این کرکره ها را به گزینه مناسبی تبدیل کرده است. به طوری که حتی بجز مغازه و فروشگاه ها ، بسیاری از پارکینگ های منازل هم به این مدل درب ها مجهز شده اند.

به همین دلیل به دلیل محبوب بودن این نوع کرکره ها ، دارای گیربکس زنجیری می باشند تا حتی در مواقع قطعی برق هم بتوان از آنها استفاده نمود.

کرکره برقی توبلار

کرکره های برقی توبلار با کرکره های موتور ساید متفاوت هستند. دیگر خبری از گیربکس زنجیری یا موتور خارجی نیست.

موتور در این نوع از کرکره به شکل داخل شفت قرار میگیرد و شفت موتور ، شفت نگه دارند تیغه را مستقیما می چرخاند.

همین عدم وجود گیربکس خارجی باعث شده است تا هزینه های نصب را کاهش دهد و این نوع کرکره را مناسب استفاده دهانه های کوچک تر کند.

عموما از این نوع کرکره ها برای دهانه هایی تا 10 متر مربع استفاده می شود.

کرکره سانترال (Centeral)

کرکره آتش نشانی (پرسرعت)

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.