عیب یابی دوربین مدار بسته

عیب یابی دوربین مداربسته

مشکل عدم ضبط و عیب یابی دوربین مداربسته

اگر دستگاه ضبط کننده‌ی دوربین مداربسته شما ضبط نمی‌کند، مشکل چیست و چگونه رفع شود؟

  1. یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که در فرایند عیب یابی دوربین مداربسته مورد توجه قرار می‌گیرد که اگر معمولا در عدم ضبط به صورت نرم افزاری ضبط غیر فعال نشده باشد، بیشتر اشکال از آداپتور است که جریان‌دهی آن کم می‌شود و جریان لازم برای راه‌اندازی هارد را تامین نمی‌کند که می‌توان با تعویض آداپتور و شاید گاهی با تعویض با آداپتور با جریانی بالاتر از جریان آداپتور قبلی (که اگر نداشتیم می‌توان با موازی کردن دو آداپتور به جای یک آداپتور جریان را افزایش دهیم) این مشکل ضبط را رفع کنیم.
  2. در مرحله دوم اشکال خود هارد است که با تعویض هارد ایراد بر طرف می‌شود. بعضی وقت‌ها هم می‌شود با در آوردن هارد و لمس برد زیر آن (تخلیه الکتریسیته ساکن) و جا زدن دوباره آن ممکن است، عیب برطرف شود.
  3. در مرحله سوم اشکال سخت افزاری میتونه باشه که باز معمول ایراد سخت افزاری اشکال از خازن‌های مسیر هارد است (که خازن اگر ایراد بیاره معمولا ته آن از حالت صاف به حالت منحنی برافراشته در می‌آید) احتمال اشکال کابل ساتا و برق ساتا نیز وجود داره ولی بسیار احتمال ناچیزی است.

برای آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته به موبایل، تبلت و سایر دستگاه‌ها اینجا کلیک کنید.

انواه راه حل  عیب یابی دوربین مداربسته (مشکل عدم ضبط تصاویر )

۱. تنظیمات دستگاه چک شود: بررسی شود که حالت ضبط دوربین مداربسته و دستگاه dvr از قسمت تنظیمات ضبط، حتما فعال باشد.

2.کابل ساتا: ممکن است ایراد از کابل ساتا باشد و دستگاه دی وی آر توانایی شناسایی و انتقال اطلاعات و دیتا با هارد را نداشته باشد.

3. پاور دستگاه: آداپتوری که داخل کارتن های دی وی آر قرار دارد اکثرا 12 ولت 2 آمپر هست که ممکن است برق برای تغذیه هارد کم بیاید و نتواند عملیات ضبط را به درستی انجام داده یا حتی هارد را شناسایی کند، برای اینکار حتما باید آداپتور را که به حداقل 12 ولت 5 آمپر ارتقا داد.

4.مشکل سخت افزاری دستگاه: این مورد باید توسط تعمیرکارهای متخصص دستگاه‌های ضبط کننده دی وی آر بررسی گردد. تعمیرات این دستگاه ها در اکثر شهر ها خصوصا تهران و مشهد در واحد های فنی مربوطه انجام می گیرد که بی ام اس کالا نیز جهت رفاه شما، تعمیرات این دستگاه های ضبط کننده دوربین مداربسته را می پذیرد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.